walcarka do profili

Odwierty pionowe sulechów

Kiedy konieczne są odwierty pionowe?

Istnieje dużo sposobów, dzięki którym można wykonać nowiuteńkie, wymagane odwierty pionowe. Jednym z nich jest wykorzystanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyposażona w hydraulicznie stawiany maszt oraz samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to niezbędne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma w dodatku regulator obrotów a także głowicę napędzającą z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż odwierty pionowe są wykonywane w w dużej mierze krótszym czasie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Bywa, że od momentu ustawienia masztu wiertnica samojezdna w ciągu dwóch godzin może za pomocą świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu albo czterdziestu metrów. 
Jednym z szczegółów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która również może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej okazałości a przy tym osprzętu. Mimo takiej wagi prosto ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być używana do wiercenia udarowego narzędziami udarowymi (szlamówkami) z zużytkowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem osiąganych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być poza tym wykonywane wówczas, gdy jest nieodzowność wykopania nowiuteńkiej studni. Jest to bardzo odpowiedzialna profesja.
płytki cegła


Możliwość komentowania jest wyłączona.

strony www częstochowa