Odwierty pionowe sulechów

Kiedy konieczne są odwierty pionowe?

Istnieje dużo sposobów, dzięki którym można wykonać nowiuteńkie, wymagane odwierty pionowe. Jednym z nich jest wykorzystanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyposażona w hydraulicznie stawiany maszt oraz samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to niezbędne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma w dodatku regulator obrotów a także głowicę napędzającą z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż odwierty pionowe są wykonywane w w dużej mierze krótszym czasie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Bywa, że od momentu ustawienia masztu wiertnica samojezdna w ciągu dwóch godzin może za pomocą świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu albo czterdziestu metrów. 
Jednym z szczegółów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która również może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej okazałości a przy tym osprzętu. Mimo takiej wagi prosto ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być używana do wiercenia udarowego narzędziami udarowymi (szlamówkami) z zużytkowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem osiąganych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być poza tym wykonywane wówczas, gdy jest nieodzowność wykopania nowiuteńkiej studni. Jest to bardzo odpowiedzialna profesja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.