łyżki do koparek

Odwierty pionowe grójec

Kiedy wymagane są odwierty pionowe?

Pojawia się dużo sposobów, dzięki którym można zrealizować nowiusieńkie, potrzebne odwierty pionowe. Jednym z nich jest wykorzystanie wiertnicy samojezdnej, która może być urządzona w hydraulicznie stawiany maszt oraz samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to konieczne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma prócz tego regulator obrotów i głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż odwierty pionowe są realizowane w w znacznym stopniu krótszym czasie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Zdarza się, że od chwili postawienia masztu wiertnica samojezdna w okresie dwóch godzin umie za pomocą świdra ślimakowego metodą płuczkową wykonać odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu czy też czterdziestu metrów. 
Jednym z modułów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która też może mieć silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej wielkości a przy tym osprzętu. Pomimo takiej wagi nie trudo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być użytkowana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z wyeksploatowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem przeprowadzanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być poza tym czynione wówczas, gdy pojawia się konieczność wykopania nowiutkiej studni. Jest to nadzwyczaj odpowiedzialna profesja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

torby papierowe z nadrukiem