łyżki do koparek

Odwierty pionowe grójec

Kiedy wymagane są odwierty pionowe?

Pojawia się dużo sposobów, dzięki którym można zrealizować nowiusieńkie, potrzebne odwierty pionowe. Jednym z nich jest wykorzystanie wiertnicy samojezdnej, która może być urządzona w hydraulicznie stawiany maszt oraz samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to konieczne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma prócz tego regulator obrotów i głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż odwierty pionowe są realizowane w w znacznym stopniu krótszym czasie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Zdarza się, że od chwili postawienia masztu wiertnica samojezdna w okresie dwóch godzin umie za pomocą świdra ślimakowego metodą płuczkową wykonać odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu czy też czterdziestu metrów. 
Jednym z modułów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która też może mieć silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej wielkości a przy tym osprzętu. Pomimo takiej wagi nie trudo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być użytkowana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z wyeksploatowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem przeprowadzanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być poza tym czynione wówczas, gdy pojawia się konieczność wykopania nowiutkiej studni. Jest to nadzwyczaj odpowiedzialna profesja.
torby papierowe z nadrukiem


Możliwość komentowania jest wyłączona.

www.americanbar.pl