budownictwo

Odwierty pionowe strzelin

Kiedy konieczne są odwierty pionowe?

Pojawia się sporo sposobów, dzięki którym da się zrealizować nowe, niezbędne odwierty pionowe. Jednym z nich jest wykorzystanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyekwipowana w hydraulicznie unoszony maszt a także samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to potrzebne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma poza tym regulator obrotów i głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż odwierty pionowe są realizowane w w znacznym stopniu krótszym okresie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależny jest od głębokości odwiertów pionowych. Bywa tak, że od chwili postawienia masztu wiertnica samojezdna w ciągu dwóch godzin może za pomocą świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu albo czterdziestu metrów. 
Jednym z detalów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej okazałości oraz osprzętu. Mimo takiej wagi nie trudo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być użytkowana do wiercenia udarowego narzędziami udarowymi (szlamówkami) z zużyciem mechanizmu szarpakowego oraz wciągarki hydraulicznej z równoczesnym rurowaniem osiąganych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być poza tym wytwarzane wówczas, gdy pojawia się nieodzowność wykopania nowiutkiej studni. Jest to niezmiernie odpowiedzialna profesja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

wkłady kominkowe