drzwi

Odwierty pionowe strzelin

Kiedy konieczne są odwierty pionowe?

Pojawia się sporo sposobów, dzięki którym da się zrealizować nowe, niezbędne odwierty pionowe. Jednym z nich jest wykorzystanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyekwipowana w hydraulicznie unoszony maszt a także samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to potrzebne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma poza tym regulator obrotów i głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż odwierty pionowe są realizowane w w znacznym stopniu krótszym okresie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależny jest od głębokości odwiertów pionowych. Bywa tak, że od chwili postawienia masztu wiertnica samojezdna w ciągu dwóch godzin może za pomocą świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu albo czterdziestu metrów. 
Jednym z detalów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej okazałości oraz osprzętu. Mimo takiej wagi nie trudo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być użytkowana do wiercenia udarowego narzędziami udarowymi (szlamówkami) z zużyciem mechanizmu szarpakowego oraz wciągarki hydraulicznej z równoczesnym rurowaniem osiąganych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być poza tym wytwarzane wówczas, gdy pojawia się nieodzowność wykopania nowiutkiej studni. Jest to niezmiernie odpowiedzialna profesja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.