http //archiweb.pl/aktualnosci/czas-na-zmiany-szara-azienka-w-roznych-odsonach-762/

Odwierty pionowe świdnica

Kiedy niezbędne są odwierty pionowe?

Występuje dużo sposobów, dzięki którym da się stworzyć nowiusieńkie, wymagane odwierty pionowe. Jednym z nich jest zużycie wiertnicy samojezdnej, która może być wyposażona w hydraulicznie stawiany maszt i samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to wymagane na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna posiada oprócz tego regulator obrotów oraz głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, dlatego że odwierty pionowe są robione w o wiele krótszym okresie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależny jest od głębokości odwiertów pionowych. Zdarza się, że od momentu sklecenia masztu wiertnica samojezdna w ciągu dwóch godzin umie za sprawą świdra ślimakowego metodą płuczkową zrealizować odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu albo czterdziestu metrów. 
Jednym z modułów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej monumentalności a także osprzętu. Mimo takiej wagi banalnie ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być stosowana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z spożytkowaniem mechanizmu szarpakowego a także wciągarki hydraulicznej z równoczesnym rurowaniem przeprowadzanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być poza tym wytwarzane wówczas, gdy pojawia się potrzeba wykopania nowiusieńkiej studni. Jest to bardzo odpowiedzialna profesja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

chwilówka sms