Domki z drewna

Odwierty pionowe warszawa

Kiedy konieczne są odwierty pionowe?

Pojawia się mnóstwo sposobów, dzięki którym da się wykonać nowiutkie, potrzebne odwierty pionowe. Jednym z nich jest wyeksploatowanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyekwipowana w hydraulicznie wznoszony maszt oraz samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to konieczne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna posiada oprócz tego regulator obrotów a także głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż odwierty pionowe są uzyskiwane w w dużym stopniu krótszym okresie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależy od głębokości odwiertów pionowych. Zdarza się, że od chwili postawienia masztu wiertnica samojezdna w przeciągu dwóch godzin umie za sprawą świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu bądź czterdziestu metrów. 
Jednym z detalów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która również może mieć silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej okazałości a w dodatku osprzętu. Mimo takiej wagi nie trudo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być wykorzystywana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z zużyciem mechanizmu szarpakowego a także wciągarki hydraulicznej z równoczesnym rurowaniem osiąganych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być oprócz tego czynione wówczas, gdy istnieje potrzeba wykopania nowiusieńkiej studni. Jest to nadzwyczaj odpowiedzialna profesja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

drewniane siedziska