serwisbmw.net

Drabiny piotrków

Drabiny – co trzeba wiedzieć?

Drabiny to sprzęt przenośny, który wykorzystywany może być przykładowo do ułatwienia pracy na różnorodnych poziomach, oraz do przemieszczania się. W sklepach z produktami z branży budowniczej można odszukać drabiny wykonane z drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Co więcej, występują drabiny jednoelementowe oraz składane, czyli wieloelementowe. 
W trakcie wyboru odpowiedniego rodzaju powinniśmy wziąć pod uwagę głównie jego konstrukcję i utworzenie – porządna drabina powinna być bezpieczna, albowiem wspinanie się po niestabilnej oraz słabej drabinie może skończyć się nieszczęściem. Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na podłużnice oraz szczeble, które powinny być niezwykle mocne i odpowiednio ze sobą połączone. Jeśli decydujemy się na wybór drewnianej drabiny, pamiętajmy o tym, żeby drzewo z którego zostały zrobione szczeble nie miały skośnego biegu słojów a także rozmaitego rodzaju wad, takich jak pęknięcia, wypaczenia, sęki bądź inne nadszarpnięcia.
Wybierając odpowiednią drabinę warto wziąć pod uwagę też jej wysokość. Jeśli planujemy użytkowanie sprzętu jedynie w czasie prac domowych, wystarczająca będzie drabina o długości dwóch czy też trzech metrów. Jeśli natomiast przewidujemy kupno drabiny przeznaczonej do prac bardziej zaawansowanych, warto zmierzyć powierzchnię, na której będziemy użytkować sprzęt oraz dostosować typ do wymagań.
Jeżeli rozchodzi się o należyty sposób używania drabiny, może to być zarówno pozycja pochylona, innymi słowy w trakcie kiedy drabina jest oparta o coś stabilnego, przykładowo pień drzewa czy też domek, a także pozycja pionowa, jeśli drabina jest poprawnie przymocowana. Należy pamiętać, że nadto poziome ustawienie drabiny może spowodować jej złamanie. Do tego, bardzo kluczowe jest podłoże, na którym oparta jest drabina – musi być ono stabilne, stabilne i w szczególności nieruchome, aby podłoże nie przesuwało się pod bagażem drabiny razem z nią. Następną rzeczą, o której warto pamiętać jest to, że każda drabina wieloczęściowa musi mieć stosowne zabezpieczenia, które będą zapobiegały przesuwaniu się poszczególnych części drabiny względem siebie w czasie stosowania sprzętu. Co więcej, drabina rozstawna musi być wyposażona dodatkowo w zabezpieczenia rozstawu, i absolutnie taki model sprzętu nie może być wykorzystywany jako drabina przystawna, do czego nie jest dostosowana.


Możliwość komentowania jest wyłączona.