Tarasy lubań

Tarasy- inspiracje dla gospodarstwie domowym

Tarasy znane były już w starożytnym Rzymie, Grecji a przy tym Egipcie. Z ich czaru użytkowali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach również królowie a także dobrze urodzeni. Tarasy były znakiem szychu, na ogół osaczone bujną florą, inspirowały do relaksu i medytacji na łonie natury.  
Taras to detal aranżacji budynku stosowny dla tych, którzy szukają alternatywy dla balkonu. Poboczną powierzchnię, jaką dają tarasy, można zużytkować w różnorodny sposób. Nad balkonem mają także tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam posłużyć jako miejsca biesiadowania w okresie letnim przy grillu, przez wzgląd na większą powierzchnię użytkową. 
Rodzaje tarasów
Taras nie musi być zaadaptowany tylko dla parteru budynku, z powodzeniem może być też jego zwieńczeniem. Nowoczesne tarasy pojawiły się jako element strojny dachów wieżowców, wielokrotnie służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są bezpieczne pod względem konstrukcyjnym, jeżeli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Najczęściej tarasy są usytuowane na gruncie, stworzone z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu lub nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Bywa, że taras zaaranżowany jest nad garażem czy też piwnicą. 
W jaki sposób trzeba zaaranżować swój taras?
Urządzenie tarasu z pozoru wydaje się nietrudne. Tarasy dogadzają nam przede wszystkim do wypoczynku na świeżym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą albo publikacją w ręku. Jeśli takie ma być jego zużycie, jedyne czego nam potrzeba to wygodne miejsce do siedzenia i malutki stolik. Projektujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Pożądane byłoby abyśmy pomyśleli o nabyciu większych zestawów wypoczynkowych ze sporym stołem. Atutem zadaszonego tarasu na pewno jest to, że takie spotkanie może się odbyć również w przypadku złośliwej pogody. Jeśli ma być to nasz azyl, powinniśmy go urządzić w stylu, który nam pasuje. Tajemniczy taras w stylu prowansalskim, to bez wątpliwości postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny i dodatki, pastelowe odcienie. Prowansja to też zioła, które można postawić w olśniewających donicach. Taras w stylu skandynawskim, to surowy, nowomodny styl, utrzymany w szarościach, beżach i oziębłych błękitach. Proste drewniane meble a także nienatarczywe akcesoria np. metalowe kosze, zapełnione kominkowym drzewem. Jednym słowem powiew lodowatej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.