Poszycia dachowe skierniewice

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowa domu to przedsięwzięcie, które wymaga potężnego zaangażowania, wiedzy oraz profesjonalnego doradztwa w czasie następnych etapów pracy. Najistotniejsze etapy budowy to w pierwszej kolejności fundamenty, na których opierać się będzie cała konstrukcja, a następnie ściany, bowiem od materiału, z którego są wykonane i od precyzyjności przy ich wznoszeniu zależy przykładowo ciepło w domku. Dodatkowe istotne etapy to stropy a także dach.
Jeżeli rozchodzi się o stropy, ważne jest, by posiadały one odpowiednią nośność a przy tym sztywność, ale w szczególności izolacyjność.
Zaś dach tworzyć będzie niezmiernie znaczącą ochronę dla naszego domku. Najważniejszym jego zajęciem jest zabezpieczenie przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale równocześnie zabezpieczenie wnętrza nie tylko przed zmykaniem ciepła, ale też przed gromadzeniem się tam wilgoci.
Dach posiada wobec tego do spełnienia dużo istotnych zadań i wobec tego musi być stworzony pilnie a przy tym z właściwych budulców.
Przy budowie domów jednorodzinnych, wśród najbardziej słynnych pokryć dachowych, pojawiają się gonty bitumiczne, blachy oraz blachodachówki, dachówki ceramiczne a także cementowe.
Za najbardziej dobre pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Wprawdzie takie pokrycie będzie najcięższe i najdroższe, ale jednocześnie śliczne a przy tym wspaniale nadające się do dachów o rozmaitych kształtach.
Dachówki cementowe są też znane i z wyglądu niesłychanie podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze i tańsze.
Jeżeli rozchodzi się o gonty bitumiczne podkreślić trzeba przede wszystkim ich lekkość, dzięki czemu spełniają swoją misję nawet wtedy, gdy konstrukcja dachu nie jest zaadaptowana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to po prostu kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, osiągalne na ogół w giętkich pasach, które banalnie dostroić do kształtu dachu. Pasy gontu da się przykleić na każdą nierówność, nawet na stare pokrycia dachowe.
Niezmiernie życzliwie używane, zarówno na dachy dopiero co wznoszonych budynków, ale także w czasie renowacji starych, są blachodachówki. Ich atutem jest fakt, że są tańsze a przy tym w znacznym stopniu lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą natomiast jest jej mniejsza solidność i to, że słabiej hamują wrzask, a zatem deszcz, grad lub wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu domu z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.